Ücretsiz Videolar
 Üye Girişi

         
Yeni Üyelik   |   Bilgilerimi Unuttum

  Ana Sayfa   |   Eğitim Videoları    |   Yeni Üyelik   |   S.S.S.   |   Yorumlar   |   İletişim

 
Sıkça Sorulan Sorular

MS PROJECT ' İN HANGİ VERSİYONU EĞİTİMİ VERİLİYOR
MS Project 2007 (İgilizce Versiyon) MS Project 2010 ( Türkçe Versiyon) ve MS Project 2013 (İngilizce ve Türkçe Versiyon ayrı videolarla ) eğitim videoları ayrı ayrı örnek projelerle detaylı veriliyor.  Böylece isterseniz 3 versiyonu da isterseniz kullandığınız versiyonu öğrenebilirsiniz. MS Project 2013 ün kurulumu ve MS Poject 2013 ün farkları yenilikleri, MS Project 2010 ' un MSP 2007 den farkları da ayrı ayrı anlatılmaktadır.  3 versiyon içinde aynı olan temel fonksiyonlar ayrı ders konularında detaylı anlatılmaktadır örneğin : Formüller, EVM Earning Value Management (Kazanılmış Değer Analizi), Takvim Yaratma, Parametreler gibi.  MSP 2013 versiyonlarını sitede Eğitim Videoları menusunde en alt bölümde görebilirsiniz. Bütün versiyonlar Türkçe anlatılmaktadır.  Ingilizce anlatım için : www.msprojectmanagement.com sitesini ziyaret ediniz.

MSP 2013 Yükleme Download

http://technet.microsoft.com/en-gb/evalcenter/hh973401.aspx

linkine tıklayarak deneme sürümünü indirebilirsiniz. Açılan linkde Get Started Now butonunu tıklayınız. Kurulum için hotmail hesabınız gerekir. Kurulum yönergelerini içeren videoyu izlemek için Sitenin Eğitim Videoları  bölümünden MS Project (İng V) bölümünü açınız o sayfadaki son video kurulumu nasıl yapacağınızı anlatmaktadır.

MS PROJECT 2013 INGILIZCE VERSİYONU TÜRKÇEYE ÇEVİREBİLİR MİYİM
MS Project 2013 Türkçe versiyonu için DVD ler ile 32 bit x86 Türkçe yaması (patch) birlikte gönderilir. Bu yamayı yükleyip çalıştırarak İngilizce versiyonu Türkçeye çevirebilirsiniz.

ÜYELİK NE ANLAMA GELİYOR
Msproejctdersleri.com sitesine üye olduğunuzda ücretsiz olarak proje yönetiminin teorisini öğrenebilirsiniz.  50 TL bedel ile 1 yıl süreyle  MS Project Management Programının 2007 ve 2010 versiyonlarını site üzerinden videoları izleyerek,  sistematik bir proje üzerinden anlatılmış MS Project' i hızlı şekilde öğrenir ve teorik bilginizi pratik olarak uygulama olanağı yakalarsınız.  Aynı zamanda, otomatik olarak www.msprojectmanagement.com sitesine de ücretsiz üyeliğiniz yapılır ve bu siteden aynı dersleri farklı anlatımla 1 yıl boyunca İngilizce kavramlarla öğrenme olanağı yakalarsınız. Dilerseniz 90 TL bedel ile  98  den fazla Türkçe ders içeren DVD eğitim setini kargoyla adresinize gönderebiliriz. Dersler Profesyönel MS Project Proje Yönetimi düzeyini kapsayacak şekilde kapsamlı anlatılmıştır. Ancak sadece planlama amacıyla MS Project kullanacaklar için tüm videoları izlemeniz gerekmez. (Takvim-Parametreler-Planlama-WBS-WBS Organizasyonu-Aşamalandırma-İlişkilendirme-Linking-Kaynak Atamaları-Yürütme-Tablo ve Raporlar ile ilgili videolar yeterlidir). Profesyönel olarak tüm fonksiyonlarıyla MS Project' i kullanacaksanız tüm videoları izlemeniz ve ders anlatımında önerildiği şekilde derslerle beraber pratik yapmanız önerilir. Dersler örnek proje üzerinde adım adım ve sistematik olarak anlatılmıştır. (Tüm ders konularını görmek  için sağ alttaki ders konuları linkini tıklayınız yada sayfanın en altındaki listeden bakınız)

DVD TALEPLERİ KARGO GÖNDERİMİ
Eğitim DVD si talep ettiğinizde, talep saatinize göre aynı gün veya en geç ertesi günü DVD niz kargoya verilir ve detaylı  kargo ve takip bilgisi e-mail adresinize, özet takip bilgisi mobile telefonunuza sms mesajı ile iletilir.  DVD niz size ulaşana kadar msprojectdersleri.com (türkçe) ve msprojectmanagement.com (ingilizce) sitelerine aktivasyonunuz hemen yapılır ve videoları izlemeye başlayabilirsiniz. Yurt içi taleplerde DVD kargo bedeli tarafımızca karşılanır. [DVD taleplerinizde ödeme yaptıktan sonra iletişim adresinden adınız soyadınız, ödeme şekli  sadece Havale ve EFT şeklindedir: (kapıda ödeme ve kredi kartı-seçeneği yüksek ek maliyet nedeniyle üyesi olduğumuz Pay Pal Türkiyede yeniden aktif olana dek kaldırılmıştır) iletişim bölümünde havale veya eft banka adı,  telefon ve kargo adresinizi iletmeyi unutmayınız, herhangi bir dekont bilgisine gerek yoktur]

DVD ALMADAN LINKDEN İNDİREBİLİRMİYİM

Özellikle yurt dışında yaşıyorsanız, kargo beklemek istemiyorsanız  yada DVD si olmayan tablet vb aygıt kullanıyorsanız DVD almadan size gönderilecek özel bir linkle tüm videoları indirebilir ve bilgisayarınızda izleyebilirsiniz. DVD veya link taleplerinden birini iletmeniz gerekir. Ayrıca otomatik olarak siteden 1 yıllık üyeliğiniz aktive edilerek DVD yada downloadı beklemeden videoları hemen izlemeye de başlayacaksınız. [ İndirilecek toplam büyüklük her biri .rar olarak sıkıştırılmış 100 mb olan 21 dosya ]  DVD ve linkten indirilen dosyalar arasında bir fark yoktur. Linkten indirilen dosyalarda ekstra olarak teorik genel proje yönetimi eğitim notları mevcuttur.  [75 TL]

SERTİFİKA ALABİLİRMİYİM
Siteye üye olunduktan sonra, gerekli ve yeterli sayıda video izleyerek ve uygulayarak sertifika alabilirsiniz. Bunun için siteye giriş yapıldıktan sonra üst bölümde yer alan sertifika indir linkini tiklayarak ücretsiz sertifikanızı bilgisayarınıza indirip yazıcınızdan basabilir yada dosya olarak elektronik ortamdaki kişisel CV dosyanıza ekleyebilirsiniz. Parametreler, takvim yaratma, WBS aktivitelerini girme, organize etme, ilişkilendirme, kaynak havuzu oluşturma, kaynak atamaları, Base Line (Temel Referans Planı-TRP) set etme, maliyet tablosu, Gann Chart raporlarını basma gibi videoları izlemiş, uygulamış olmanız gerekir.  Özel  kağıda basılı Sertifika talep ederseniz, gerekli şartları sağladığınız takdirde iletişim formundan talepde bulanabilirsiniz. Kontrol edildikten sonra kargoyla adresinize gönderilecektir. [ Sertifika + kargo ücreti olarak 30 TL ek ücret alınır ]

DERS KALİTESİ VE ANLATIM NASIL
Dersler, yurt içi ve dışında Proje Yönetimi ve MS Project uygulamaları konusunda özel dersler veren ve önemli projelerde Proje Yöneticisi ve üst düzey yöneticilik yapmış proje deneyimi olan hoca tarafından verilmiştir. Hedefi :  kalite, kaynak ve zaman verimi açısından son derece önemli olan Proje Yönetimi metod ve mantalitesinin ABD, Almanya ve Japonyada olduğu gibi Türkiyede de yerleşmesidir.

EĞİTİM NEREDE VERILIYOR

MS Project Eğitimi 70 den fazla video ile web üzerinde veya DVD ile veriliyor. Siteye istediğiniz zaman girip tekrar tekrar izleyebilirsiniz. Yüzyüze kurumsal veya bireysel özel eğitim almak isterseniz www.msprojectmanagement.org sitesini ziyaret ediniz. Eğitim kontenjanı kısıtlı ve belirli tarihlerdedir.

EĞİTİM ÜYELİK PAKETLERİ NE ANLAMA GELİYOR
MS Project Eğitimi Ders Videolarını 50 TL gibi düşük bir ücret ödeyerek bir yıl boyunca sınırsız istediğiniz yerden ve şekilde izleyebilir dersleri rahatlıkla öğrenebilisiniz  Eğer DVD de izlemek   istiyorsanız  85 TL Download Linkten indrmek 75 TL bedelle bunu yapabilirsiniz. Normal koşullar altında ders videoları 12-16 saat içinde tamamı izlenip kendinizce tekrarlanabilir, maksimum 2-3 gün değişik saatlerde zaman ayırdığınızda iyi bir MS Project Yöneticisi olabilirsiniz. Birkaç gün içinde değişik projeler yaparak bunu pekiştirebilirsiniz. MS Project Eğitimleri yüz yüze yapıldığında 12-16 Saat / 2 gün ile 36-48 Saat / 6 Gün arasında ve fiyatları 400-2500 TL / Kişi skalasında değişmektedir. Yurt dışında  çok daha pahalı olan bu eğitimi çok düşük bir bedelle ve kapsamlı şekilde burada alabileceksiniz.

DERS VİDEOLARINI KİM HAZIRLADI
ABD ve İstanbulda önemli projelerde profesyönel Proje Yöneticisi  olarak çalışmış ve özel eğitimler vermiş eğitim videolarını hazırlayan danışmanımızın Proje Yönetimi ders notları ve teknikleri başta İstanbulda olmak üzere bazı Proje Yönetimi eğitimi veren kurumlar tarafından değişik eğitimcilerce öğrenilip kursiyerlere yüksek bedeller ödeterek kullanılmaktadır.

EĞİTİMİN AMACI NE
Eğitimin amacı sadece MS Project operatörlüğünü öğretmek değil, projeleri doğru kurgulamak, yürütmek ve kontrol etmektir. Bunun için değişik teknikler değişik proje örnekleri ile verilmektedir. Yanlış planlanmış ve kurgulanmış projeyi ne kadar iyi yürütseniz de sonuç hedef, takvim ve maliyet açısından başarısız olacaktır. Özellikle Planlama, WBS, aşamalandırma, kritik yol, optimizasyon, zaman ve takım bazlı proje teknikleri ile takvim ve maliyet veriminin ölçüldüğü EVM (Earned Value Management) nin verildiği videoların iyi öğrenilmesi tavsiye edilir.

DVD GÖNDERİYOR MUSUNUZ ?

Profesyönel ve herkesin öğrenebileceği şekilde hazırlanmış ders videolarını dilerseniz 85 TL karşılığında DVD olarak alabilirsiniz. Bunun için ilgili seçeneklerden biriyle ödemede bulunduktan sonra iletişim formundan Adınızı Soyadınızı ödem şeklinizi  ve kargo  adresinizi yazarak talepte bulunabilirsiniz. Dersleri içeren DVD eğitim seti en geç ertesi gün kargoyla adresinize gönderilecektir.

EĞİTİM GARANTİLİ Mİ ÇABUK ÖĞRENEBİLİRMİYİM
MS Project Programı doğru metodla öğretilirse kolay ve çok yararlı programdır. Çabuk ve hızlı proje başaltıp bitirme metodundan profesyonel MS Project Yöneticliğine doğru yönelen bir skalada dersler verilmiştir. Sadece tek videoyla 2 saat içinde sınırlı fonksiyonlarla kendi projenizi yapabilirsiniz. Profesyonelleşmek için tüm videoların izlenmesi ve uygulanması önerilir. İstenirse şirketler çoklu ortamda büyük ekranda ders videosu izleyerek, kursiyerler diğer bilgisayarlarda eğitim alabilir.

ÖRNEK PROJE VE MODELLER VAR MI
Değişik sektörlerden proje örnekleri ve WBS ler ders videolarına konulmuştur. İnşaat, yazılım, makina, organizasyon, AB Projeleri, Liman, Gemicilik gibi. Zaman ve takım bazlı proje yönetimi tekniği de öğretilmektedir. Bu projeler master kopya olarak DVD ile gönderilmektedir.

EĞİTİM NEDEN UCUZ
MS Project Eğitimi, hem öğrencilerin kendi bitirme projelerinde yararlanması hemde profoseyönel proje yöneticilerinin gereksinimlerine aynı anda cevap verebilmesi amacıyla tek tip fiyat politikası uygulanmıştır.

ÖDEME SEÇENEKLERİ NELER
Üye girişi yaparak demo ve ücretsiz videoları izleyip almaya karar verdiğinizde İş Bankası ve Garanti Bankasından birine Havale/EFT yaparak ödemede bulunabilirsiniz. Kısa sürede siparişiniz işleme konulacaktır.  Sipariş Formu   Banka Bilgileri

PAY PAL ÖDEMESİ NEDİR GÜVENLİ MİDİR (PayPal Inc yeninden Türkiyede lisans alana  kadar kullanılmamaktadır)
Pay Pal dünyanın en yaygın ve güvenilir ödeme şekillerinden biridir. Pay Pal da hesabınız varsa hiç bir yere kredi kartınızı girmek zorunda kalmadan, Pay Pal hesabınıza aktardığınız kredi üzerinden ödeme yapabilirsiniz, hesabınız yoksa misafir kullanıcı olarak kredi kartınızla yine Pay Pal üzerinden ödeme yapabilirsiniz. Pay Pal ile ödemeyi tercih ederseniz, Sitede üyelik paketlerinden Pal Pay seçeneğini tıklayınız ve gerekli prosedürü takip ediniz. Pay Pal ile ilgili detay bilgi : www.paypal.com

EĞİTİME NE ZAMAN VE NASIL BAŞLAYABİLİRİM

Size uygun ödeme seçenkelerinden birini seçip, kredi kartı ödemelerinde hemen, Pay Pal ve Banka havalesi ödemelerinde ödeme bildirimi yaptıkdan hemen sonra, bildirim yapılmazsa en geç 2 saat içinde başlayabilirsiniz.

VIDEOLARI NASIL İZLEYEBİLİRİM
Netlik    -   Videoları web üzerinden 720x1024 formatında çok net görüntüyle izleyebilirsiniz.
Tam Ekran     -    Videoyu büyütmek için video oynatıcısının sağ altındaki kare şeklindeki kutuya (box) basınız. 
Ekranı Küçültmek  -   Tekrar eski haline getirmek için Esc tuşuna basınız.
Ses    -    Net ses almak için kulaklık kullanmanız tavsiye edilir. Çoklu Genel Eğitim için normal ses düzeni  yeterlidir.
Videoyu Durdurma   -    Video oynatıcısının en solundaki oynat kutusuna yada videonun herhangi bir yerinde tıklayınız.
Videoyu Başlatma   -     Durdurulan videoyu başlatmak için video ekranının herhangi bir yerine tıklayınız. 

VİDEOLARI NE ZAMAN İZLERİM

Ödeme yapıldıktan sonra üyeliğiniz aktive edilir ve videoları izleyebilirsiniz.  Aktivasyon mailini aldıktan sonra site içindeyseniz çıkıp tekrar giriniz böylece  aktivasyonunuz tamamlanır ve videoları izleyebilirsiniz. Aksi halde aktivasyon işlemi tamamlanmamış olur.

VIDEO KALITESI NASIL
Videolar VPS server geniş band üzerinde yayınlanmaktadır.  Kapasite, sistem yoğunluğuna göre otomatik artırılmakta böylece videolar kesintisiz yayınlanmaktadır. Eğer bağlantı hızınız düşükse, videonun ilk yüklemesi için 10 saniye beklemeniz ve videoyu baştan başlatmanız yeterlidir. Videoyu izlerken MS Project dışında diğer programlardan çıkmanız önerilir. Internet bağlantınızın kablo veya DSL olması yeterlidir. Video açıldıktan sonra sağ altındaki toplam süre göstergesinin yanındaki kare şeklindeki küçük kutuyu tıklayarak tam ekranda ve kulaklıkla izlemeniz tavsiye edilir. Kaliteyi ve hızı ücretsiz videolar üzerinde test edebilirsiniz.

EĞİTİMİ NASIL İNCELEYEBİLİRİM
Ücretsiz üye olarak sitemizdeki ücretsiz dersleri izleyebilirsiniz.

VIDEOLARI HANGİ SIRADA VE METODLA İZLEMELİYİM
Profesyönel Proje Yöneticisi olmak için öncelikle ücretsiz videoları izleyerek Proje Metodolojisini ve Teorisini öğrenmelisiniz. Daha sonra sırayla yine konular içinde Proje Metodolojisinden izlemediğiniz videolardan başlayarak ders konularına göre numaralanmış videoları sırayla takip etmelisiniz. Önce ilgili dersi anlatan videoyu baştan sonra izleyip gerektiğinde durdurup öne alarak anlamanız, gerekirse not almanız ve daha sonra aynısını size anlatıldığı şekilde MS Project' i açıp, boş proje sayfası açarak kendi projeniz üzerinde tekrarlamalısınız.

ZAMANIM YOK VE HEMEN ÖĞRENİP KENDİ PROJEMİ YAPMAM GEREKİYOR
Bu durumda Proje Metedolojisinden,  MS Project' e Genel Bakış ve Basit Proje Örneği başlangıç için sorunlarınızı çözer ancak Projeyi Başlatma konusu altındaki Parametreler, Takvim Oluşturma, Proje Adı, Takvim Ataması ve  WBS Örneklerini de dikkatli  izlemeniz ve tekrar etmeniz,  Base Line - Temel Referans Planı (TRP) oluşturup yürütme aşamasındaki kendi projenizi yapmanız için yeterlidir. İlgili  dersleri izleme ve kendi projenizde tekrar için yaklaşık 2-3 saatinizi ayırmanız önerilir.

SİTEYE GİRİŞTE KULLANICI KODUMU VE ŞİFREMİ UNUTURSAM NE OLACAK
Sitenin sağ üst köşesindeki bilgilerimi unuttum linkini tıklayıp e-posta adresinizi girip gönderiniz, bilgileriniz mail adresinize gelecektir.

FATURA ALABİLİRMİYİM
Vergi Numaranızı, şirket bilginizi ve adresinizi bildirdiğiniz takdirde fatura ertesi iş günü kargoyla adresinize gönderilecektir.

PMP - PMBOK BİLGİ VE SERTİFİKASYONU

Proje Yönetimi "Project Management Book Of  Knowledge - PMBOK"  teorik kitabının Ingilizce versiyonunu aşağıdaki siteden indirebilirsiniz.
http://www.msprojectdersleri.com/pmbok/pmbok.pdf

PMP İçin Bilgi
 
http://www.ipyd.org    ve http://www.pmi.org

Makale : http://www.msprojectmanagement.org/makaleler/pmbok-pmp-sertifika.htm

VIDEOLARDA ANLATILAN TEMEL DERS KONULARI

Hızlı Proje Başlatma Bitirme-Parametre Girişi-Takvim Oluşturma -Proje ve Kişi Bazında Takvim Atama-Doğru Proje Adı Koyma-Proje Başlangıç Tarihi Girme-Görev Girişleri (Task Entry-Del-Insert) -Work Break Down Structure(WBS) İş Kırılımı Oluşturma-WBS Düzenleme-Görev Süreleri (Gün, Saat, Ay)-Projeyi Aşamalandırma (Phasing- Faz Oluşturma)- Kilometre Taşları Koyma (Mile Stones)-Kısıtlar (Constraints)-Son Tarihler/Termin Atama (Dead Lines)-Görevleri İlişkilendirme (Task Linking-FS-FF-SS, finish to start, finish to finish, start to start)-Kaynak Havuzu Oluşturma (Resources)- Kaynak Atamaları-Kaynak Düzenleme (Levelling)-Temel Referans Planı -TRP Oluşturma (Baz Hattı-Setting Base Line)-Projeyi Yürütme-Proje Kontrol (Tracking)-Raporlar-Özel Rapor Tablosu Oluşturma-Maliyet Tablosu-Proje Durum ve İzleme Tablosu-Network Diyagramı-Kritik yol Analizi (CPM)-Pert Analizi-Sabit Maliyetleri Tahakkuk Ettirme-Formül Yazımı ve değişik amaçlar için formül yazımları-Proje İlerleme Çizgileri (Progress Lines)- Özel Kolon ve Tanım oluşturma (Look Up Table, Custom Fields)-Grafik Ekleme-Hak Edişler (EVM-Earned Value Management)-SPI (Schedule Performance Index-Takvim Verimi Endeksi)-CPI (Cost Performance Index-Maliyet Verim Endeksi)-Effort Driven-Fixed Unit-Fixed Work-Fixed Duration-Nakit Akışı (Cash Flow)-Proje Ekleme (Çoklu Proje)-Tekrar Eden İşler (Recurring Tasks)-Formatlar-Proje Zaman Ayarları-Master Projenin Başka Proje Olarak Kullanılması-Çizim Ekleme-Word-Excel-Power Point Uygulamaları ve Dosya Aktarımları-Yazıcıdan Proje Çıktısı Alma-Proje Sunumu Hazırlama ve Sunum Tekniği-Pareto-Swot Analizleri ve Fizibilite-Float-Slack (Bolluklar)-Proje Prosesleri-Örnek Proje ve WBS ler-Dünyadan Başarılı Proje Örnekleri-Master Proje Temelleri (İnşaat-Yazılım-Makina-Servis Sektörleri)

MS PROJECT 2013 UN FARKLARI NELER

MS Project 2013 ' ün farkları ve yenlikleri şunlar : Share Point, SkyDrive, Lync2013, office 2013 ve office 360 versiyonları da kullanılmak veya ayrıca alınmak kaydıyla sizi bulut' a (cloud) çıkararak projenizin wide area da merkezden uzakta proje ekibi arasında güncelleme takip iletişim olanağı sağlıyor, en büyük temel ve önemli özellik bu. Diğer önemli özellik, raporların fonksiyonel detaylı ve kolay ulaşılabilir olması. Bunun yanında daha az göz yoran ve kaliteli ön yüz, respect links, slippage, task path, kaynak atamaları penceresinin açık kalabilmesi, parametreler menüsüne eklentiler, windows app, kapsamlı formatlama, copy image ve paste, kolay özel rapor oluşturma, özel menü yaratma gibi yeni fonskiyonlar eklenmiş, 2007 de olan bazıları da kaldırılmış ve ayrı kurulması istenmiştir örneğin perth analizi gibi.  MS Project 2013 ün tüm fonksiyonları  Ders Videolarında detaylı şekilde anlatılmaktadır.

MS PROJECT 2013 LİSANSLI ÜRÜNÜ NEREDEN SATIN ALIRIM FİYATI NE KADAR ?
MS Project 2013 programını satın almak için http://office.microsoft.com/en-us/project/   linkinden microsoft sitesine girip yukarıda "Try or buy" menu seçeneğini seçerek alabilirsiniz. Standart fiyatı 1099 TL, MSP 2013 Professional fiyatı 2099 TL dir. Öncelikle standart versiyonun trial deneme sürünümü yükleyip işinizi görüp görmediğine bakabilir, daha sonra professional versiyonu yükleyip onu deneyebilirsiniz ve ona göre hangisini alacağınıza karar verebilirsiniz. Networkda kullanacaksanız daha sonra Project Server versiyonunu deneyebilirsiniz.

MS PROJECT İLE OKULDA ÖDEV PROJE NASIL HAZIRLARIM HAZIR PROJE VAR MI ?
DVD ler içinde derslerde işlenen projenin master (base line alınmamış boş) ve işlenmiş (yürütmesi yapılmış)  birer kopyası bulunur. Bu hazır projeleri örnek olarak kullanarak kendi projenizi kısa sürede hazırlayabilirsiniz.

PROJE YONETICISI VEYA ADAYLARI ICIN IS ILANLARI
Proye Yonetimi insaat makina yazilim isletme konusunda kariyer  ariyorsunuz is ilanlarini gormek icin tiklayiniz .  www.ishabercim.net/kategoriye-gore-is-ilanlari


Ana Sayfa  |  «« Geri Dön


Ücretsiz Üye Ol


 
 
Copyright © 2012 Yönetim Academia
 
Bu sitedeki içerik ve videolar yasalar ile korunmaktadır, izinsiz kopyalanamaz.
Muti İş Merkezi Kat 4 No 42 Fomara / Osmangazi / BURSA
Telefon M: 0506 126 7274 L: 0224 224 7008  E-Posta : info@msprojectdersleri.com